Tunnustatud toitumisterapeut Külli Holsting hindab Boosti uusi jooke!

Veggie Garden

Kerge maitse nagu jalutuskäik suvises lilleaias, karge kurk segatud apelsiniga annab värskust ja kergust. Tervisekasuna peab välja tooma porgandimahla ja spinati hea mõju silmadele, nimelt sisaldavad mõlemad rikkalikult karotenoide, mis on olulised antioksüdandid, aidates meil võidelda igapäevaselt vabade radikaalidega, mis ründavad meie rakkude terviklikkust. Tugevad ja vastupidavad rakud toodavad uusi ja terveid rakke, mis kannavad edasi meie DNA-d pärilikkusinfot, ega lase vigastel rakkudel haigusi põhjustada. Karotenoidid nagu nimigi viitab said oma nime just porgandi ( carrot ing. k) järgi andes nimetuse väga laiale fütotoitainete rühmale. Ainult üks neist beetakaroteen on eelühendiks A-vitamiinile, mida vajame silmade tervisele, eriti oluline hämaras nägemisteravuse tagamiseks. Kuna istume järjest rohkem oma päevast ja ka ööst ekraanide taga, siis ka riiklikud toitumissoovitused tõstsid A-vitamiini soovitust. See vitamiin on ka naha sõber aidates hoida suvist päevitust või ennetades kortsude teket. Igal juhul on parim võimalus saada vitamiine köögiviljadest kui purgist ja veel parem maitsvast mahlast.

Peanutty Choc

Maapähklivõi ja Oreo küpsisega smuuti on sobib asendama nii einet kui vahepala. Pähklivõi maitselises smuutis peidab end üks magus küpsis, mille üle ei peagi väga muretsema. Esiteks on see ainult üks küpsis ja teiseks on selles leiduvate süsivesikute imendumine aeglustatud täna smuutis leiduvale maapähkli rasvale ja piimas sisalduvale valgule. Nimelt seeduvad valgud ja rasvad tunduvalt aeglasemalt kui süsivesikud ja kui neid omavahel kombineerida ei tõuse veresuhkur nii kõrgele ega tekita võimalust selle ladestumiseks sinu taljele. Tänu maapähklile saad sellest smuutist ka poole, päevasest B3 vitamiini annusest. See B-vitamiin on kuulus oma kolesterooli alandava toime poolest aga seda vajavad veidi rohkem need, kes tegevad atleetlike spordialadega ja/või kipuvad kohviga liialdama. B3 on hea toime ka nahale, eriti neil kel probleemiks akne või dermatiit. Väike tervislik maius pole veel patt!

Mamacado Smach

Smuuti, mis võlub kõiki avokaado sõpru ja neid peavad lugu oma tervisest. Avokaado on suurepärane taimsete monoküllastumata rasvade allikas, mis toidab sinu veresooni, alandab kolesteroolitaset ja toetab rakkude uuenemist. Selles võõramaa viljas on rikkalikult kiudaineid ja antioksüdante nagu luteiin ja zeaksantiin, mis on sinu silmade tervise jaoks üliolulised. Mineraalainetest on avokaados rikkalikult südame tööd toetavat kaaliumit, samuti leidub stressialandajat magneesiumi. See smuuti (keskmine suurus) katab ka veerandi sinu päevasest B6 vitamiini vajadusest, mis hoiab kontrolli all hormonaalse tasakaalu ja seega väga vajalik just naistele, eriti neile, kes kasutavad e-pille. Sageli ei märka selle vitamiini puudust enne kui suunurgad on lõhenenud oleme väsinud ja ärritunud. Seega saab sellest smuutist nii ea tuju ja tasakaalustatud hormoonid.

Perfect Pineapple

Smuuti  mis sisaldab troopilist mangot, ananassi ja apelsini annab tubli sõõmu värskust ja C-vitamiini. See maailmakuulus vitamiin seostub meil enamasti immuunsuse tõstmisega, kuid tal on oluline roll ka meie välimuse ja pikaealisuses. Vitamiin C on üks oluline kollageeni eelühend ning pole vähetähtis mitte ainult kortsude tekkes vaid ka veresoonte, igemete ja liigeste tervises. Samuti mõjutab C-vitamiini rikas toit raua omastamist toidust. Ananass on tuntud oma hea maitse aga ka seedimist edendava toime poolest, eriti hästi saavad ananassis leiduvad bromealiini ensüümid hakkama valgu st lihatoitude seedimisega. Bromealiin on apteegis müügil ka valu ja turset alandava vahendina, mis sobib hästi ka haavade ning sporditraumadest taastumisel. Teadusuuringutes on bromealiinile omistatud ka põletikualandav toime ning uuritud ravitoimet selliste tüütute nähtuse puhul nagu nohu ja köha. Seega sobib see smuuti nii tervetele kui ka pisut kosutust vajavatele.